Split - miasto, które łączy tradycję z innowacją

Split to nie tylko piękne zabytki, urokliwe plaże i smaczna kuchnia. To także miasto, które idzie z duchem czasu i wykorzystuje nowoczesne technologie do poprawy jakości życia swoich mieszkańców i turystów. Dzięki aplikacji #SmartCitySplit, stworzonej we współpracy z chorwackim oddziałem firmy telekomunikacyjnej T-Mobile, Split stał się jednym z najbardziej inteligentnych miast w Europie.

Split - miasto, które łączy tradycję z innowacją

Aplikacja #SmartCitySplit to nie tylko źródło informacji o wydarzeniach, atrakcjach i usługach miejskich. To także narzędzie do komunikacji z władzami miasta, zgłaszania problemów, załatwiania spraw urzędowych i płacenia za różne usługi. Wszystko to za pomocą smartfona, bez konieczności wychodzenia z domu lub stania w kolejkach.

„Chcemy, aby nasi obywatele czuli się zaangażowani w życie miasta i mieli wpływ na jego rozwój. Dlatego aplikacja #SmartCitySplit umożliwia im wyrażanie swojej opinii, zadawanie pytań i uczestniczenie w małych referendach. Z drugiej strony, aplikacja ułatwia im kontakt z urzędem miasta, zgłaszanie awarii, składanie wniosków czy płacenie podatków. To wszystko sprawia, że miasto jest bliższe ludziom i bardziej przyjazne” – mówi Ivica Puljak, burmistrz miasta Split.

Aplikacja #SmartCitySplit korzysta z infrastruktury i rozwiązań technologicznych dostarczanych przez chorwacki T-Mobile, który jest partnerem strategicznym projektu. Firma telekomunikacyjna zapewnia nie tylko szybki i stabilny dostęp do internetu, ale także rozwija funkcjonalności aplikacji i dba o jej bezpieczeństwo.

„Jesteśmy dumni, że możemy wspierać miasto Split w realizacji jego wizji inteligentnego miasta. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań, które ułatwiają życie ludzi i sprawiają, że miasto jest bardziej zielone, efektywne i zrównoważone. Dlatego stale pracujemy nad ulepszaniem aplikacji #SmartCitySplit i dodawaniem nowych usług, takich jak cyfrowy portfel, który pozwoli na płacenie za dowolną usługę w mieście za pomocą smartfona” – mówi Neno Marsic z chorwackiego T-Mobile.

Aplikacja #SmartCitySplit to przykład, jak miasto może łączyć tradycję z innowacją i wykorzystywać technologię do poprawy jakości życia swoich mieszkańców i turystów. Split to miasto, które nie tylko zachwyca swoim pięknem, ale także swoją inteligencją.