Bezpieczeństwo Ekologiczne – nasza wspólna sprawa - Video

belka.jpeg

W związku z realizacją przez Miasto Przemyśl projektu pn. "Safe City - bezpieczne miasto Przemyśl jako element koncepcji Smart City” – jako uzupełnienie działań w zakresie edukacji bezpieczeństwa ekologicznego powstały trzy materiały wideo, w których chcemy zwrócić uwagę mieszkańcom naszego miasta jak możemy wspólnie dbać o środowisko. Na zlecenie Miasta Przemyśla, Fundacja Odzyskaj Środowisko przygotowała trzy filmy o charakterze edukacyjnym adresowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.


SZACH-MAT RECYCLING – FILM EDUKACYJNY

Film pierwszy to historia opowiedziana prze młodzież na temat recyclingu, jako jednej z metod ochrony środowiska naturalnego. Dzięki tej metodzie powstają surowce, które mogą zostać powtórnie przetworzone do produkcji nowych tworzyw i rzeczy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej czemu służy sortowanie śmieci i odpadów obejrzyj przygotowany materiał wideo. Będzie nam bardzo miło, jeśli powiesz o jego istnieniu swoim rodzicom, rodzeństwu, kolegom i koleżankom, razem budujmy świadome i bezpieczne środowisko naturalne.


DZIEŃ NIEDŹWIADKA W PRZEMYŚLU – CZYLI Z BATERIAMI NA BAKIER – FILM EDUKACYJNY

Czy wiesz jak postępować ze zużytymi bateriami? Gdzie możesz je wyrzucić? Dlaczego wyrzucanie baterii do kosza na śmieci jest niebezpieczne? Czy wiesz, że na terenie Przemyśla wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko uczymy jak utylizować zużyte baterie i sprzęt elektroniczny? Na to i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszym kolejnym filmie edukacyjnym. Dowiedz się więcej na temat tego, jak postępować ze zużytymi bateriami. Będzie nam bardzo miło, jeśli powiesz o jego istnieniu swoim rodzicom, rodzeństwu, kolegom i koleżankom, razem budujmy świadome i bezpieczne środowisko naturalne.


„PRZEMYŚL TO – PRZYGODY MISIA ZYZIA” – BAJKA EDUKACYJNA DLA NAJMŁODSZYCH

Bajka dla dzieci o przygodach niedźwiadka o wdzięcznym imieniu Zyzio to nasza kolejna propozycja w zakresie edukacji dla najmłodszych. Wysil swoją wyobraźnię i podróżuj z niedźwiadkiem w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania. To doskonała forma zabawy powiązana z edukacją ekologiczną dla najmłodszych. Zyzio poszukując pożywienia przeżywa wiele ciekawych przygód, które uczą go jak postępować z bateriami i elektrośmieciami. Najmłodsi w filmie mogą zobaczyć scenerię przygotowaną z materiałów z recyclingu. Zachęcamy do wspólnego obejrzenia bajki edukacyjnej oraz do udostępnienia materiału wideo koleżankom i kolegom – wspólnie zadbajmy o środowisko naturalne.

Produkcja materiałów wideo została zrealizowana w ramach projektu pn. "Safe City - bezpieczne miasto Przemyśl jako element koncepcji Smart City” dofinansowanego w ramach Konkursu dla samorządów: „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” dofinansowanego w formie dotacji z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.