Eko-Bezpieczni w Przemyślu Happening dla każdego

belka.jpeg

20 sierpnia na przemyskim Rynku będzie można zawalczyć o tytuł szachowego mistrza, wziąć udział w artystycznych warsztatach w nurcie trash art, zagrać w Eko Milionerach i spróbować pszczelich smakołyków wprost z ula z recyklingu! Impreza potrwa od 10 do 18.00. Na uczestników warsztatów i konkursów czekają ekologiczne gadżety.

przemysl_poziom.jpeg

Gambit szachami z recyklingu

„Istotnym elementem Happeningu będzie Eko-Logiczny Turniej Szachowy dla naszych mieszkańców. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności i szybkość reagowania, ale także zobaczyć niezwykłe figury szachowe wykonane z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Mam nadzieję, że będzie to podwójna zachęta: z jednej strony do doskonalenia się w dziedzinie strategicznego myślenia, z drugiej do proekologicznych postaw na co dzień” – mówi Wojciech Bakun, Prezydent Przemyśla. „Główna idea wydarzenia to połączenie świetnej zabawy z edukacją ekologiczną. Chcemy pokazać naszym mieszkańcom praktyczny wymiar recyklingu” – dodaje.

Zostań artystą, pogłaskaj pszczoły

Wśród długiej listy atrakcji przygotowanych przez Organizatorów, warto zwrócić uwagę na warsztaty artystyczne w nurcie sztuki ze śmieci. Pod czujnym okiem ekspertów, przemyślanie będą mogli wykonać własny ogród w szkle z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci.

„Do wykorzystania będą m.in. aluminiowe fragmenty z przetworzonych lodówek, kolorowe kable, laminaty z komputerów oraz wiele innych. Jeżeli ktoś się zastanawia czy da się z tego zbudować ozdobny ogród w szkle, to gwarantujemy, że tak! Elektryczne śmieci w artystycznym wydaniu wyglądają fenomenalnie. Warto nadać rzeczom drugie życie” – tłumaczy Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Oprócz zajęć trash art, na uczestników będą czekać m.in. warsztaty pszczelarskie, konkursy ekologiczne, strefa EkoMelomana. Najmłodsi będą mogli skorzystać z dmuchańców, waty cukrowej i popcornu. Ciekawą atrakcją będzie również wystawa Re Arte autorstwa Natalii Murdzy. Seria obrazów układanych z wykorzystaniem tranzystorów, rezystorów, laminatów, to artystyczna reinterpretacja miasta przyszłości. Cała kolekcja została wykonana z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci.

Happening Eko-Bezpieczni w Przemyślu jest organizowany przez Miasto Przemyśl, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.

 

Projekt „Safe City – bezpieczne miasto Przemyśl jako element koncepcji Smart City” realizowany w ramach konkursu dla samorządów Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców dofinansowanego  w formie dotacji z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna  2014-2020.