Miasto Przemyśl z nagrodą specjalną!

Podczas XIV edycji Smart City Forum we Wrocławiu poznaliśmy laureatów konkursu Smart City Awards.

Smart City Forum jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Stanowi odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w skali globalnej, dotyczącą budowy i funkcjonowania miast oraz regionów. Wydarzenie gromadzi decydentów szczebla krajowego, administracji samorządowej oraz znanych ekspertów z branż takich jak: transport, budownictwo, bezpieczeństwo, energetyka, zarządzanie danymi, czy również usług publicznych co sprawia, że Smart City Forum jest zdecydowanie najważniejszą w Polsce inicjatywą poświęconą inteligentnym miastom w takiej skali i z takim zapleczem merytorycznym. Każdorazowo prezentowane są innowacyjne rozwiązania sprawdzające się zarówno w Polsce, jak i np. w Barcelonie, Singapurze czy też Toronto i Londynie.
 

W ramach XIV edycji Forum - niezależna Kapituła Konkursowa składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodziła laureatów Konkursu Smart City Awards. Konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Laureaci konkursu Smart City Awards:

 • Smart City do 30 tyś. mieszkańców - Miasto Duszniki Zdrój
 • Smart City do 100 tyś. mieszkańców - Miasto Kołobrzeg
 • Smart City od 100 do 300 tyś. mieszkańców - Miasto Rzeszów
 • Smart City powyżej 300 tyś. mieszkańców - Miasto Gdańsk
 • Smart City Solution – T-Mobile Polska, Analiza ruchu Big Data w służbie samorządów
 • Smart City Solution – Emitel, System zdalnego odczytywania wodomierzy dla MPWiK Wrocław
 • Smart City Solution – Huby Mobilności
 • Dostawca rozwiązań Smart City – Orange Polska
 • Dostawca rozwiązań Smart City – InPost
 • Człowiek Roku – Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa
 • Nagroda Specjalna - Miasto Przemyśl

 

SmartCity1303.jpeg

 

W uzasadnieniu do przyznanej naszemu miastu nagrody napisano:

,,Trwająca w Ukrainie wojna powoduje, że tysiące ludzi szukają schronienia w Polsce. Jednym z najważniejszych miejsc i przystanków, gdzie szukają pomocy po przekroczeniu granicy jest Przemyśl. W ciągu ostatnich miesięcy przez Przemyśl przejechało około miliona uchodźców z Ukrainy. Większość z nich wyruszyła w dalszą drogę do innych miast w Polsce i za granicą, niewielka część jednak pozostała w Przemyślu. Zaangażowanie Przemyśla, jego władz i mieszkańców była szlachetna, wymaga wyróżnienia i stawiania za wzór w tych trudnych czasach."

Nagrodę odebrał Wojciech Bakun - Prezydent Miasta Przemyśla. Wręczył ją Jacek Sutryk - Prezydent Wrocławia i Honorowy Przewodniczący Rady Programowej Smart City.

 

 

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo https://smartcityforum.pl/laureaci/