6, 5 mln złotych na mikroinstalacje OZE w Przemyślu

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego przekazał Prezydentowi Wojciechowi Bakunowi świetną informację dla mieszkańców miasta - Uchwałą z dnia 8 lutego 2022 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie  wybrał do dofinansowania wniosek Miasta Przemyśla pn.: „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców miasta Przemyśla i Radymna”.

Wniosek złożony był w roku 2016 w ramach Osi Priorytetowej III Czysta energia, Działanie 3.1 Rozwój OZE „Projekty Parasolowe” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. W wyniku uzyskania dodatkowych środków z programu REACT-EU możliwe jest wsparcie projektu w wysokości 6 522 285,00 zł, z możliwością zwiększenia do 7 452 879,84 zł w przypadku pojawienia się wolnych środków.

Zakres rzeczowy zadania obejmował będzie dostawę i montaż mikroinstalacji OZE, w tym instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kotłów na biomasę, dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta Przemyśla i Radymna.

Beneficjenci końcowi z terenu miasta Przemyśla ujęci w projekcie zostaną w najbliższym czasie wezwane do potwierdzenia chęci dalszego uczestnictwa w projekcie.

oze_P_Pilch.jpeg